اتحادیه حق العملکاران میوه و تره بار تهرانهزار هکتار گلخانه امسال به بهره‌برداری می‌رسد


مدیرعامل شرکت شهرک‌های کشاورزی گفت: یک هزار هکتار گلخانه در قالب شهرک‌های گلخانه‌ای در سال جاری بهره‌برداری می‌شود.به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی، علی اشرف منصوری از واگذاری ۷ هزار و ۲۵۰ هکتار شهرک گلخانه ای از ابتدا تا کنون خبر داد و گفت: ‌برای سال جاری، بهره‌برداری از یک هزار هکتار گلخانه در قالب شهرک‌های گلخانه‌ای هدف‌گذاری شده است.
وی ادامه داد: بهره‌برداری از ۱۵۰۰ هکتار شهرک شیلاتی و ۶۰۰ هکتار شهرک‌های دام و طیور و آبزیان نیز در سال جاری برنامه‌ریزی شده است. منصوری با اشاره به تشکیل پرونده سرمایه‌گذاران بخش کشاورزی برای دریافت ۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات در بانک‌های عامل، گفت: فراخوان واگذاری شهرک‌های کشاورزی نیز اعلام شده و بدون محدودیت به میزان تقاضای متقاضیان، واگذاری‌ها انجام می‌شود.
وی ادامه داد: پرداخت تسهیلات در سه حوزه توسعه گلخانه‌ها، آبزی‌پروری و دام و طیور انجام می‌شود. منصوری با تاکید بر اینکه رفع موانع پرداخت تسهیلات به جهش تولید کمک خواهد کرد، گفت: این مهم در رفع معضل بیکاری در استان‌ها، توسعه صادرات و همچنین در افزایش بهره‌وری منابع آب و خاک موثر است.