اتحادیه حق العملکاران میوه و تره بار تهرانابراهیم درستی: همه گرانی‌ها را گردن اصناف نیندازید


ابراهیم درستی: همه گرانی‌ها را گردن اصناف نیندازید/ از ریاست جمهوری درخواست داریم برای حل مشکلات اصناف اقدام عاجل کنندابراهیم درستی: همه گرانی‌ها را گردن اصناف نیندازید/ از ریاست جمهوری درخواست داریم برای حل مشکلات اصناف اقدام عاجل کنند
نماینده سرپرست وزارت صمت در اصناف کشور و عضو هئیت رئیسه اتاق اصناف ایران و تهران در خصوص افزایش قیمت برخی کالاها گفت: ما باید واقعیت را بگوییم، همه گرانی را به گردن اصناف نیندازید وقتی نرخ دلار افزایش پیدا می کند قطعاً هزینه‌های فروشنده نیز افزایش پیدا می کند. یک واحد صنفی علاقه دارد هرچه بیشتر فروش داشته باشد تا مشتریان بیشتری جذب کند، اما وقتی قیمت همه کالاها افزایش پیدا کرده، قدرت خرید مشتری بشدت کاهش پیدا کرده است و تعداد مشتریان روز به روز کمتر می شوند.
ابراهیم درستی تاکید کرد:‌ با نگاهی به بازار کشور می بینیم بعد از شیوع کرونا بسیاری از اصناف در حال ورشکستگی می باشند. فست‌فو‌دها، تالارهای عروسی، قهوه خانه های سنتی، کافی شاپ‌ها و بسیاری از رستوران‌ها، مواد غذایی و خوراکی به دلیل شرایط خاص با مشکلات بسیار زیادی مواجه هستند. به هر حال ما باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنیم.
نایب رئیس اول اتاق اصناف تهران با اشاره به خدمات برخی صنوف در دوره کرونا گفت: ما بر این باور هستیم که پرسنل بخش بهداشت و درمان در شرایط کرونایی بسیار سنگ تمام گذاشته و از جان گذشتگی کردند، اما اصناف علی رغم تمام خدماتشان در این دوره مغفول ماندند.
درستی افزود: دولت باید بین کسانی که در شرایط بحرانی اقدام کردند با کسانی که فقط نگاه کردند تفاوت قائل باشد. درخواست ما از دولت و شخص آقای روحانی این است که برای حل مشکلات اصناف و کسب و کارهای متاثر از کرونا اقدام عاجل کنند.